ZDERZENIE KULTUR | Millennialsi – radykałowie czy nihiliści?

Drukuj

Trzecia odsłona cyklu pod hasłem "Zderzenie Kultur" - w każdy poniedziałek o 18:00 w klubokawiarni 6. dzielnica (Łódź, Piotrkowska 102) - WSTĘP WOLNY.

ZDERZENIE KULTUR to cykl spotkań organizowanych przez Magazyn Liberté! w klubokawiarni 6. dzielnica.

Rozmowy z zaproszonymi gośćmi dotykają tematu przemian kulturowych współczesnego świata z rozmaitych perspektyw – w skali globalnej, regionalnej i lokalnej, w ujęciu geograficznym, społecznym i antropologicznym.

Część dyskusyjna każdego spotkanie zostanie nagrana i opublikowana na stronie internetowej Liberté! na blogu zderzeniekultur.liberte.pl. Przewidujemy również dodatkowy czas na pytania od publiczności.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 – WSTĘP WOLNY.


„Millennialsi – radykałowie czy nihiliści?” to temat trzeciej odsłony cyklu.

Dr Karolina Messyasz z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, badaczka tematyki młodzieżowej w kulturze i przekazie medialnym, opowie o fenomenie millennialsów – pokolenia młodych ludzi, którzy stoją dziś przed wyborem przyszłości dla siebie oraz świata, który będą budować. Podczas rozmowy spróbujemy odpowiedzieć na pytania:

► Kim są millennialsi? Idealiści, innowatorzy, cynicy, internetowe wynaturzenie czy naturalny etap społecznej ewolucji?

► Czy to świat zmienia millenialsów, czy oni zmieniają świat?

► Czy medialny wizerunek millennialsów to jedynie popkulturowa kreacja? Czy aspirowanie do niego może mieć fatalne skutki w surowej rzeczywistości?

► Czy polscy millennialsi mają odrębną specyfikę, czy stanowią tylko zachodnią kalkę?

► Młodzi młodym nierówni – dlaczego część pokolenia obecnych dwudziestolatków skłania się ku politycznym radykalizmom, a część wybiera światopoglądową obojętność? Czy to dwa różne leki na to samo zło?

Spotkanie poprowadzi Oliwia Kacprzak (Magazyn Liberté!)

Czytaj również